قالیشویی در شرق تهران | قالیشویی مهر و ماه - 02126453261
قالیشویی مهر و ماه

قالیشویی در شرق تهران

قالیشویی در شرق تهران
Rate this post

ما در این مطلب به مبحث قالیشویی در شرق تهران می پردازیم. جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: قالیشویی در تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

در شرق تهران

بیشتر بخوانید: مبل شویی در فرجام

قالیشویی دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک

قالیشویی جزو شغل های دیرینه‌ی ایرانی‌ها به شمار میرود و طوری که می‌توان گفت تاریخچه‌ی فراگیر شدن قالیشویی با تاریخ به وجود آمدن قالی و فرش گره خورده است.

در ادامه به مقایسه قالیشویی دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک میپردازیم.

قالیشویی به شیوه سنتی چطور انجام می‌شد؟

در گذشته بعضی در مرکز شهرها و روستاها گرد آوری می‌شدند و قالی‌ هایی را که قصد شستن آن‌ها را داشتند با خود به آن محل می‌بردند.

در آن موقع، مردم از چاه و قنات و به صورت کلی از آب‌ های زیر زمینی مصرف می‌کردند و با کانال‌کشی دائمی، برکه‌ یا در واقع حوض بزرگی در مراکز شهر ایجاد میکردند.

خانواده‌ها در مرکز شهر ها و در کنار حوض ایجاد شده به صف می‌شدند تا بتوانند با استفاده از آب حوض، قالی خودشان را شستشو دهند.

البته در این میان کسانی هم بودند که با گرفتن مبلغی، قالی سایر افراد را می‌شستند؛ به همین ترتیب می‌توان گفت که شغل قالیشویی را این اشخاص به وجود آوردند.

در این شیوه به علت آلوده شدن آب حوض، افراد باید آب آن را خالی میکرند و مجدد از آب‌ های زیرزمینی برای پر کردن آن استفاده می‌کردند.

خیلی از متخصصان زمینه اقلیم‌ شناسی معتقد هستند که قالیشویی به روش سنتی یکی از عامل های بیشتر شدن خشکسالی در شهر‌های مرکزی ایران است.

با فرا گیر شن خط های لوله‌ی آب در شروع دهه ۵۰، حوض یا همان برکه‌ های مراکز شهر و روستاها که برای شستشویی فرش ها، لباس و سایر لوازم به کار می‌رفتند منحل شدند و آب مورد نیاز برای شستشو به کل خانه‌ها راه پیدا کرد.

در این زمان، خود اشخاص در محیط حیاط منزل ها اقدام به شستن قالی و فرش می‌کردند که البته باز هم باعث بیشتر شدن مصرف بیش از حد آب می‌شد.

ناگفته نماند که در این دوره با گسترش خطوط لوله‌ی آب به واسطه نهادهای منطقه‌ای، زمینه‌ی متناسبی برای بزرگ تر شدن صنعت قالیشویی به وجود آمد.

بیشتر بخوانید: قالیشویی فرش های فانتزی در فردوسی

 

اسم برای شرکت قالیشویی

قالیشویی در شرق تهران

امروزه با بیشتر شدن فناوری‌ های نوین در صنعت ها، قالیشویی با تغییرات قابل توجهی مواجه شده است. نخستین تفاوتی که میان قالیشویی امروزی و سنتی میتوان دید، کمتر شدن مصرف آب در زمان شستن فرش و قالی ها است.

در قالیشویی امروزی بر حسب استاندارد های مشخص شده از سمت صنف قالیشوی ها، حجم مصرف آب و مواد شوینده‌ معلوم شده است و مجموعه‌ های فعال در این صنعت باید به این صورت موارد را رعایت کنند.

از جهتی با ثبت اتحادیه‌ی صنف قالیشوی ها در سال ۱۳۵۱، قیمت‌ های ذکر شده از سمت مجموعه‌ های فعال در این صنف بر حسب نرخ تورم، قیمت آب و حقوق مشخص شده برای کارگران از سمت وزارت صنعت و معدن معین می‌شود.

با صنعتی شدن مشاغل قالیشویی، رقابت میان افراد و مجموعه های فعال در این حوزه بسیار شد؛ از به همین دلیل امروزه هر مجموعه سعی می‌کند با ارائه‌ی خدمات سرویس‌ های بهتر، مشتریان این صنف را به خود جذب کند. امروزه قالیشویی در ایران به سه روش دستی، نیمه اتوماتیک و کاملا اتوماتیک انجام می‌شود.

قالیشویی دستی

در این شیوه، تمیز کردن قالی و فرش به شکل مستقیم با کارگر یا سرپرست قالیشویی انجام میشود. از نمونه تجهیزات استفاده شده در قالیشویی دستی به تی، جارو، پمپ آب، فرچه‌ های دستی، شلاق زن دستی فرش و دیگ خشک کنننده میتوان اشاره نمود.

در این کار اول سرپرست با استفاده از فشار آب زیاد، همه سطح های فرش را خیس می‌کند تا گرد و خاک‌ های سطحی از کناره‌ فرش های بیرون رود.

بعد با استفاده از فرچه های دستی و توسط استفاده از مواد شوینده فرش، کل بافت و تار و پود فرش را تمیز می‌کند.

این امر موجب می‌شود کل آلودگی‌ های میان تار و پود فرش ها با مواد شوینده رفع و از گوشه فرش ها خارج شوند. در مرحله دوم سرپرست با استفاده از شلاق زن دستی همه سطوح فرش را آب‌ کشی می‌کند تا  اطمینان حاصل کند هیچ آلودگی و کثیفی ای میان بافت‌ های فرش باقی نمانده باشد.

در آخر فرش توسط کارگران قالیشویی به دیگ خشک‌کن انتقال داده می‌شود. دیگ خشک‌ کننده دستگاهی است که فرش خیس در آن قرار گرفته و با گرمای زیاد و چرخیدن پی در پی محفظه دیگ، آب بین بافت فرش گرفته شده و فرش خشک می‌شود.

بیشتر بخوانید: قالیشویی گلیم فرش در گاندی

قالیشویی نیمه اتوماتیک

قالیشویی نیمه اتوماتیک مانند روش دستی کارگر یا مسئول، شستشو را انجام میدهند؛ با این تفاوت که ابزار استفاده شده در این شیوه به یک موتور برقی یا بنزینی تجهیز شده اند.

در قالیشویی نیمه اتوماتیک استفاده از فرچه‌ اتوماتیک و ماشین شلاق‌ زن اتوماتیک را مشاهده میکنیم؛ به همین جهت کار نیمه اتوماتیک به دفعات سریع‌تر از روش قالیشویی دستی انجام می‌شود.

قالیشویی کاملا اتوماتیک

در این شیوه برعکس  قالیشویی نیمه اتوماتیک و دستی، همه شیوه های تمیز کردن قالی و فرش با استفاده از دستگاه‌ های صنعتی انجام می‌شود و سرپرست یا کارگر فقط وظیفه‌ی جا به‌ جا کردن قالی یا فرش ها را بر عهده دارد. در این شیوه اول فرش در درون دستگاه شستشو قرار می‌گیرد.

این دستگاه به دو صورت صفحه‌ای و دیسکی وجود دارد. دستگاه مکانیزه‌ی شستن فرش ها یک تسمه‌ی بزرگ را شامل می‌شود که قالی روی آن پهن شده و حرکت میکند.

در طول مسیر حرکت قالی، تجهیزاتی مانند شلاق زن اتوماتیک و فرچه‌ های اتوماتیک وجود دارد که توانا هستند با فشار آب فراوان و مواد شوینده‌ی به خصوص، همه بافت فرش ها را تمیز کنند و هر نوع آلودگی و عنصر های اضافی را از میان بافت فرش پاکسازی کنند.

بعد از تمام شدن فرآیند شستشو، قالی یا فرش شسته شده به درون دستگاه آبگیر لوله‌ای انتقال داده می‌شود تا آب میان بافت قالی به طور کامل از بین برود. بعد فرش توسط مسئول و با بهره گرفتن از دستگاه دار اتوماتیک در مقابل نور خورشید قرار می‌گیرد تا کامل خشک شود.

بیشتر بخوانید: مبل شویی مبلمان راحتی در دربند

 

ghalishuei c 20 1024x682 1

خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، قالیشویی در شرق تهران، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و…..

جهت انجام تمامی خدمات قالیشویی و مبل شویی در تمامی مناطق مانند: تهران، کرج، اندیشه، ملارد، فردیس، شهریار، شهر قدس، کیانشهر، عظیمیه،سعادت آباد، تجریش و….. و همچنین خدمات رفوی ریشه و شیرازه فرش های ماشینی و دستبافت، رفو و ترمیم فرش،بافت فرش، بید زدایی توسط رفوکاران مجرب و خبره انجام میگیرد شستشوی انواع مبلمان پارچه ای،صندلی های ناهارخوری، شستشوی خوشخواب و خشکشویی موکت های چسبیده به زمین (با چسب) و روشویی و خشکشویی فرش در منزل نیز با استفاده از دستگاههای مخصوص خشکشویی صورت می گیرد. جهت مشاوره با بهترین مرکز قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه تماس بگیرید.

تماس با قالیشویی مهر و ماه در تهران و کرج

 • دفتر شعبه شمال شرق تهران
 • فرمانیه خیابان جهانبخش نژاد پلاک ۲۸ طبقه ۵ واحد ۵۱
 • شماره تلفن ثابت: 02126453261
 • دفتر شعبه شمال غرب تهران
 • سعادت آباد خیابان علامه جنوبی مجتمع تجاری طوس پلاک ۱۵۷ طبقه ۳ واحد ۷۹
 • شماره تلفن ثابت: 02188093249
 • واتساپ: ۰۹۱۹۵۱۲۷۹۰۲
 • آدرس کارخانه قالیشویی
 • تهران بزرگراه آزادگان اتوبان جاده ساوه کارخانه ی قالیشویی مهر و ماه

 • قالیشویی در تهران
 • قالیشویی در کیانشهر
 • قالیشویی در شهر قدس
 • قالیشویی در عظیمیه
 • قالیشویی در سعادت آباد
 • قالیشویی در شرق تهران

 

پیمایش به بالا