11 روش پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل | قالیشویی و مبل شویی مهر و ماه قالیشویی مهر و ماه
قالیشویی مهر و ماه

11 روش پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل

11 روش پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل
4.5/5 - (6 امتیاز)

از آنجایی که مبل از جمله وسایلی است که محل نشستن افراد می باشد و امروزه مبل در هر جایی برای نشستن روزمره استفاده می شود از این رو بیشتر در معرض آلودگی و کثیفی قرار می گیرد. ریختن جوهر خودکار بر روی مبل از جمله کثیفی هایی است که روی مبل ایجاد می‌شود و پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل می‌تواند به یک چالش بزرگ تبدیل شود.

 برای پاک کردن خودکار از روی مبل می توانید روش های مختلفی را به کار ببرید. ما در این مقاله قصد داریم شما را با 11 روش پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل آشنا سازیم و هر کدام از این 11 روش پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل را توضیح می دهیم.

11 روش پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل
قالیشویی و مبل شویی مهر و ماه – 11 روش پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل

پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل

برای پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل روش های مختلفی وجود دارد که ما می توانیم با استفاده از یکی از این 11 روش پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل، به راحتی لکه جوهر خودکار را از روی مبل پاک کنیم.

پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی مبل با الکل

برای پاک کردن خودکار از روی مبل می توانید از الکل استفاده کنید. برای این روش باید مقداری الکل را بر روی لکه جوهر خودکار اسپری کنید و بعد از چند دقیقه زمان دادن، لکه را پاک نمایید. در پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل الکل 90درصد می تواند بسیار موثر عمل نماید.

 اگر مبل چرمی باشد به راحتی با اسپری نمودن الکل، لکه جوهر خودکار پاک می شود ولی اگر مبل پارچه ای باشد با اسپری نمودن الکل ، ممکن است لکه قدری پخش شود و پاک شدنش به راحتی مبل چرمی نباشد.

پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل با پودر ماشین لباسشویی

برای پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل با پودر لباسشویی باید مقداری از پودر لباسشویی را دورن آب داغ بریزید و پودر را در آب حل نمایید.

سپس مقداری از محلول درست شده را با برس نرم یا پارچه نرم، روی لکه جوهر خودکار بمالید. این مالیدن را تا زمان محو شدن لکه جوهر خودکار ادامه دهید. توجه داشته باشید که پارچه را روی مبل سفت نکشید و فشار ندهید تا مبل به دور از هر گونه آسیب بماند.

استفاده از شامپو فرش برای پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل

برای پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل می توانید از شامپو فرش استفاده کنید. شامپو فرش تنها برای پاک کردن لکه های سطحی می تواند مفید واقع شود. مقداری از شامپو فرش را در میزانی آب حل نمایید و سپس کف ایجاد شده از این محلول را روی لکه جوهر خودکار بکشید تا لکه سطحی جوهر خودکار از روی مبل پاک شود.

پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل با سرکه

سرکه اثر ضدعفونی و پاک کنندگی قوی دارد از این رو می توان از سرکه برای تمیزکردن جوهر خودکار از روی مبل استفاده کرد. تنها قبل از شروع فرآیند پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل با سرکه، سرکه را روی یک قسمت دور از دید مبل تست کنید و در صورتی که تاثیر منفی بر روی پارچه مبل نداشت آن را برای پاک کردن خودکار از روی مبل استفاده نمایید.

سرکه دارای اسید استیک است، اسیدی قوی و بی خطر که به دست و محیط آسیبی وارد نمی رساند. در این روش پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل باید پارچه ای را به سرکه آغشته نمایید و سپس روی لکه خودکار روی مبل بکشید تا لکه خودکار پاک شود.

پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل با اسپری حشره کش

در برخی از سایت های انگلیسی زبان اشاره شده که برای پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل می توانید از اسپری حشره کش استفاده نمایید. حواستان باشد که برای استفاده از اسپری حشره کش، جانب احتیاط را رعایت کنید.

 اسپری حشره کش دارای الکل بوده و از این رو در پاک کردن خودکار از روی مبل می تواند موثر عمل نماید. تنها مشکلی که در این روش وجود دارد این است که بوی بد این اسپری می تواند بر روی مبل ماندگار باشد.

استفاده از جوش شیرین برای پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل

برای پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل می توانید از مقداری جوش شیرین استفاده کنید. در این روش تمیز کردن خودکار از روی مبل، باید جوش شیرین خشک را روی لکه جوهر خودکار بپاشید و سپس با برس نرم جوش شیرین را روی لکه بکشید تا اثر لکه خودکار از روی مبل پاک شود.

پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل با استفاده از نمک

برای پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل با نمک کافی است روی لکه را قدری مرطوب نمایید و سپس روی محل را نمک بپاشید و بعد از گذشت مدتی با پنبه، محل لکه را تمیز کنید.

اگر لکه جوهر خودکار باقی مانده بود از ترکیب گلیسیرین و آبلیمو استفاده نمایید و روی لکه بکشید. بعد از پاک شدن لکه، محل را با شامپو فرش بشویید تا لکه گلیسیرن بر روی مبل باقی نماند.

تمیزکردن جوهر خودکار از روی مبل با سرکه و جوش شیرین

 برای پاک کردن خودکار از روی مبل می توانید از ترکیب جوش شیرین و سرکه استفاده نمایید. زمانی که سرکه را با جوش شیرین مخلوط کنید می توانید به یک محلول قوی برای پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل دست پیدا کنید.

پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل با ترکیب خمیردندان و آبلیمو

برای پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل می توانید از ترکیب خمیردندان و آبلیمو استفاده نمایید. با خمیر دندان و آبلیمو، خمیری درست کنید و سپس این ترکیب را با دستمال و یا برس نرم روی لکه جوهر خودکار بکشید تا لکه محو گردد و سپس محل را با دستمالی مرطوب، تمیز نمایید و سپس محل را خشک کنید.

پاک کردن خودکار از روی مبل با خدمات مبلشویی ها

 برای پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل می توانید از خدمات مبلشویی ها استفاده نمایید ولی باید توجه داشته باشید که حتما به سراغ مبلشویی های معتبر و متخصص در این زمینه بروید چرا که شسته شدن مبل توسط مبل شویی نامعتبر و بدون سابقه درخشان، می تواند سبب پوسانده شدن رویه مبل و یا خسارات جبران ناپذیری از این دست گردد.

برخی از قالیشویی های معتبر مانند قالیشویی مهر و ماه به صورت اختصاصی در زمینه ی مبل شویی در تهران فعالیت دارند و به راحتی با یک تلفن در محل حضور پیدا کرده و برای پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل اقدام می نمایند.

قالیشویی و مبل شویی های معتبری چون قالیشویی و مبلشویی مهر و ماه در تهران با داشتن تجهیزات مدرن و پیشرفته و استفاده از مواد شوینده ی موثر و بی ضرر در زمینه ی شستشوی مبل و پاک کردن لکه ها از روی مبل بسیار کارآمد بوده و به راحتی در کمترین زمان ممکن بدون هیچ آسیبی مبل را شستشو می دهد.

استفاده از اسپری مو در پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل می تواند موثر باشد؟

قبلا در اسپری های مو میزان بیشتری الکل وجود داشت از این رو استفاده از اسپری مو می توانست در پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل موثر باشد ولی امروزه میزان الکل موجود در اسپری مو بسیار کم شده است و دیگر اثر بخشی لازم را در پاک کردن خودکار از روی مبل ندارد.

نکات مهم در پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل

بعد از انتخاب هر روش و انجام و پاک کردن جوهر خودکار از روی مبل، توجه داشته باشید که:

  • حتما مواد شوینده انتخابی را با دستمالی مرطوب و تمیز، پاک نمایید و سپس محل را خشک کنید.
  • برای پاک کردن لکه جوهر اصلا از آب داغ استفاده نکنید چرا که آب داغ سبب باقی ماندن لکه روی پارچه می شود.
  • حتما قبل از استفاده از هر ماده شوینده و پاک کننده بر روی لکه مبل،آن را روی قسمتی از مبل که دور از دیدرس است تست کنید، در صورتی که نتیجه نامطلوبی نداشت، آن را روی لکه جوهر خودکار ایجاد شده استفاده نمایید.
پیمایش به بالا