نحوه ی شستن مبلمان با بخارشوی در منزل | قالیشویی و مبل شویی مهر و ماه
قالیشویی مهر و ماه

نحوه ی شستن مبلمان با بخارشوی در منزل

شستن مبلمان با بخارشوی
Rate this post

یکی از موارد نظافت و تمیزی منزل، نظافت مبلمان است که تمیزی مبلمان بسیار در تمیزی و نظافت منزل موثر بوده و همچنین شستشوی مبل در سلامت انسان هم موثر می باشد. شستن و نظافت مبلمان از جمله کارهایی است که همواره افراد از آن فراری هستند برخی با شستن مبلمان با بخارشوی کار نظافت مبلمان را انجام می‌دهند و برخی این کار را به عهده ی مبل شویی های با سابقه درخشان می گذارند، چرا که شستشوی مبل کار دشواری می باشد و برای انجام دادن و شستشوی مبلمان باید وقت زیادی را بگذارند و تمام مراحل را با دقت انجام دهند.

مبلمان از جمله وسایلی است که مادام مورد استفاده افراد قرار می گیرد و افراد در طول روز بارها و بارها روی مبل می نشینند و خوراکی و نوشیدنی روی مبل میل می نمایند، از این رو مبلمان از جمله وسایلی است که بیشتر در معرض کثیفی و لکه و آلودگی قرار می گیرد. پس برای پاکیزگی منزل و در مقابل تمیزی مبلمان باید راه های موثر تمیزی مبلمان را آموزش ببینید تا به راحتی بتوانید مبلمان منزل را شستشو داده و نظافت نمایید.

یکی از راه های شستشوی مبلمان استفاده از بخارشوی می باشد که با داشتن بخارشوی، کار شستشو و تمیزی مبلمان راحت تر انجام می گیرد ولی باید برای استفاده از بخار شوی حتما آموزش لازم را ببینید چرا که اگر بدون آموزش کار شستشوی مبلمان را با بخارشوی انجام دهید در این صورت نه تنها شستشوی مبل به نحو احسنت انجام نمی شود بلکه استفاده نا مناسب و اشتباه از بخارشوی سبب لک شدن و یا چرک مرده شدن مبل خواهد شد و کار شستشوی شما نتیجه عکس خواهد داشت.

شستن مبلمان با بخارشوی

قبل از استفاده از بخارشوی باید ببینید مجاز به استفاده از بخارشوی برای تمیزی و نظافت مبل هستید یا خیر، اگر می توانید برای تمیزی مبل از بخارشوی استفاده نمایید پس، برای استفاده از بخار شوی باید به نکات زیر توجه نمایید و تمام مراحل را مو به مو و دقیق انجام دهید.

 گردگیری و پرزگیری مبلمان

قبل از استفاده از بخارشوی باید مبل را تمیز و عاری از هرگونه گرد و خاک و پرز نمایید. برای این کار باید از جارو برقی استفاده کنید تا تمامی گرد و خاک روی مبل و زباله ها از روی مبل پاک شود و همچنین از پرزگیر برای مبلمان استفاده کنید زیرا کرک و پرز بدن حیوانات با جاروبرقی جمع آوری نمی شود و حتما باید از پرزگیر برای جمع نمودن آن ها استفاده شود.

در این مرحله توجه داشته باشید که تمامی قسمت های مبل را با جاروبرقی تمیز نمایید تمامی درز های مبل را جاروبرقی کشیده تا هیچ اثری از گرد و خاک روی مبل نماند.

انتخاب ماده شستشوی مناسب برای مبل

اگر مبل شما دارای لکه و کثیفی است باید با توجه به جنس رویه ی مبل، ماده شستشو را انتخاب نمایید و لکه را با کمک دستمال نرم تمیز، پاک کنید. برای انتخاب ماده شستشوی مناسب برای مبلتان باید قبل از هرچیز به علامات اختصار روی مبل توجه نمایید تا بدانید کدام ماده ی مناسب را برای پاک کردن لکه از روی مبل استفاده نمایید مثلا برای برخی از مبل ها نباید از مایع یا هر گونه حلال آبی استفاده نمایید. برای برخی از جنس های رویه ی مبل تنها باید مواد جامد را استفاده نمود.

از جمله مواد موثر و بی ضرر برای پاک کردن و تمیزی مبل می توان به سرکه، جوش شیرین، ترکیب سرکه و جوش شیرین، الکل و … اشاره داشت.

شستشوی مبل پارچه ای با بخارشوی
شستشوی مبل پارچه ای با بخارشوی – مهر و ماه

آماده کردن بخارشوی

بخارشوی را برای شستن و تمیزی مبل آماده نمایید و مخزن بخارشوی را از آب و مواد شوینده مناسب برای مبل به میزان استاندارد پر نمایید. توجه داشته باشید که مخزن بخارشوی را با توجه به دفترچه راهنمای دستگاه پر کنید و از مواد شوینده در حد مجاز استفاده نمایید و بیش از حد مخزن بخارشوی را از مواد شوینده پر نکنید. سری مناسب بخار شوی را برای شستن مبل وصل کنید و کار را شروع نمایید.

توجه داشته باشید که کوسن ها و تشک های مبل را جدا کرده و کوسن ها و تشک ها را با دقت بخارشوی بکشید و کنار بگذارید و تمام قسمت ها و گوشه و کنار آن ها را بخار شوی بکشید تا جایی بدون کشیدن بخارشوی نماند و لکه ایجاد نگردد. بعد از این مرحله بخارشوی را روی رویه مبل بکشید. قسمت های پشتی مبل ضخیم هستند و اگر تمیز می باشند و نیازی به شسته شدن ندارند بهتر است که این قسمت ها را بخار شوی نکشید زیرا ضخیم بودن این قسمت ها سبب می شود که در صورت شستشوی این قسمت ها، دیرتر فرآیند خشک شدن مبل صورت گیرد و این امر پوسیدگی مبل را به دنبال خواهد داشت.

تمام قسمت ها را بشویید و اگر قسمتی از مبل وجود دارد که لکه بیشتری دارد و نیازمند شستشوی بیشتری است باید بدانید که بهتر است بعد از اتمام شستشو، مجدد این قسمت را بشویید و مواد شستشو و آب بیشتری را به خورد مبل ندهید.

زمان برای خشک شدن بدهید

بعد از شستن مبل ها و کوسن ها باید به آن ها زمان بدهید تا خشک شوند. باد کولر و باز کردن پنجره ها و استفاده از پنکه می تواند در فرآیند خشک شدن کمک خوبی باشد. مرحله ی خشک شدن مبل مرحله ی مهمی است که باید زمان داده شود تا این مرحله کامل انجام گیرد و تا خشک شدن کامل مبل از نشستن روی مبل جدا خودداری نمایید چون سبب لکه شدن رویه ی مبل می شود.

شستشوی مبلمان مخمل با بخارشوی

اگر مبلتان مخمل است و می خواهید برای شستشوی مبل مخملتان از بخارشوی استفاده نمایید حتما مطمئن شوید که رویه ی مبل شما رنگ پس نمی دهد بعد از این اطمینان می توانید با احتیاط مبل مخمل را با بخارشوی بشویید.

شستشوی مبل پارچه ای با بخارشوی

مبل های پارچه ای بهترین نوع مبل ها برای شستشو با بخارشوی هستند و به راحتی با استفاده از بخارشوی می توانید مبل پارچه ای خود را شستشو داده و تمیز نمایید.

شستشوی مبل چرم با بخارشوی

مبل چرم برتری نسبت به سایر مبل ها دارد و آن اینکه آب را از خود عبور نمی دهد، از این رو مبل های چرم مناسب برای شستشو هستند و برای شستشو با بخار شوی باید توجه داشته باشید که گرما و حرارت بخارشوی می تواند به چرم مبل آسیب وارد سازد پس برای نظافت مبل چرم با بخارشوی اگر تخصص کافی را ندارید و از نوع چرم مبل خود مطمئن نیستید پس بهتر است از بخارشوی برای شستشوی مبل چرم خود استفاده نکنید.

اگر نمی توانید برای شستن و نظافت مبل، وقت بگذارید و آموزش های لازم را ببینید و یا حوصله ی انجام مرحله به مرحله ی شستشوی مبل را ندارید بهتر است شستشوی مبل را به مبل شویی های باتجربه و با سابقه بسپارید تا خیالتان از شستشوی مبل راحت شده و خسارتی به مبل وارد نسازید.

قالی شویی و مبل شویی مهر و ماه در تهران در زمینه شستشوی تخصصی مبل و قالی فعالیت دارد و با داشتن دستگاه های مدرن و مواد شستشوی بی ضرر، شستشوی مبل ها را در کمترین زمان با بالاترین کیفیت انجام می دهد. قالیشویی مهر و ماه خدمات مبل شویی در شهرک محلاتی تهران را با کادر مجرب و آموزش دیده و دارای سابقه درخشان در زمینه ی شستشوی مبل و قالی را ارائه میدهد و شما می توانید با خیال راحت شستشوی مبل هایتان را به قالیشویی و مبل شویی مهر و ماه بسپارید.

پیمایش به بالا