مبلمان از جمله لوازم ضروری هستند که بسیار در معرض آلودگی قرار دارند و با هر گونه کثیفی نظم و نظافت منزل را بر هم می زنند. آراسته بودن منزل منوط به داشتن مبلمان تمیز و آراسته است. از این رو نظافت مبلمان بسیار مهم می باشد. برخی افراد در منزل، خود مبلمان را تمیز می کنند و برخی دیگر این کار را بر عهده شرکت های شستشو دهنده ی مبل می گذارند تا مبلمان را تمیز نماید.

تمیز کردن مبل با صابون

برای نظافت مبلمان باید سریعا دست به کار شد چرا که با گذشت زمان لکه های روی مبلمان کهنه می شوند و اینگونه پاک کردن سختی خواهند داشت. از جمله راهکارهای تمیزی مبلمان، تمیز کردن مبل با صابون است که روی هر گونه جنس پارچه مبلی از جمله مبل مخمل، مبل پارچه ای، مبل چرم جواب داده است و به خوبی صابون لکه ها را از روی مبلمان پاک می کند و سبب تمیزشدن مبلمان خواهد شد.

شستن مبلمان با صابون بسیار موثر بوده و بخصوص برای تمیزی و نظافت مبلمان روشن و سفید کاراست. برای تمیزکردن مبل با صابون باید به روش زیر عمل نمایید.

در مرحله ی اول باید خوب مبل را با جاروبرقی تمیز نموده و اینگونه مبل را عاری از هرگونه کثیفی و زباله نمایید. بهتر است که مبل را با پرزگیر تمیز کرده و تمام کرک ها را از روی مبل پاک کنید.

مرحله ی بعدی، ساخت محلول آب صابون است که باید مقداری از پودر صابون را در مقداری آب حل نمایید. توجه داشته باشید که محلول آب و صابون کف نمی کند.

در مرحله سوم باید دستمالی تمیز را آغشته به محلول آب صابون نمایید و بعد از آن دستمال را خوب آبگیری کنید و روی لکه بکشید. دستمال را محکم روی مبل نکشید و فشار ندهید. بهتر است دستمال را به صورت حرکات دوار و دایره ای روی پارچه مبل حرکت دهید تا لکه ها به خوبی پاک شوند و جایی از قلم نیفتد.

بعد از آن باید سطح مبل را با دستمال خشک و تمیزی خشک نمایید تا مبل بوی نا و ماندگی نگیرد. مرحله ی خشک کردن مبل بسیار مهم است حتما به ذهن داشته باشید که این مرحله را با دقت انجام دهید و الا مبل بوی بدی خواهد گرفت.

شما می توانید محلول درست شده آب صابون را درون اسپری بریزید و روی مبل بپاشید و بعد از آن با دستمالی روی لکه ها بکشید تا لکه ها به خوبی پاک شوند و در پایان هم مبل را خشک نمایید.

محلول آب و صابون ترکیب بسیار خوبی است که می توانید با آن مبل هایتان را شستشو داده و تمیز نمایید.

روش تمیز کردن مبل با صابون
روش تمیز کردن مبل با صابون – قالیشویی مهر و ماه

صابون چه لکه هایی را از روی مبل پاک می کند؟

محلول آب و صابون تمامی لکه های مواد غذایی و نوشیدنی ها و گرد و غبار روی مبل را پاک می کند و حلال خوبی برای پاک کردن لکه خون روی مبل است زیرا لکه خون روی مبل از جمله لکه های بسیار سخت است که به راحتی از روی مبل پاک نمی شود و صابون در پاک کردن لکه های مبل قوی عمل می نماید و به خوبی لکه های سخت را پاک می کند.

ترکیب آب و صابون ترکیب قوی است که به راحتی لکه ها را پاک می کند و در عین اینکه پاک کننده ای قوی می باشد به پارچه مبل آسیب نمی زند و بافت پارچه را از بین نمی برد. ترکیب آب و صابون برخلاف دیگر پاک کننده ها هیچ گونه ضرری برای مبل ندارد و به راحتی پاک کننده قوی برای مبل می باشد و لکه بری ترکیب آب و صابون برای مبل بسیار بالاست.

اگر می توانید و زمان انجام مراحل شستشوی مبل را با صابون دارید، خود کار تمیزی مبلمان را در منزل انجام دهید و اگر نمی توانید و زمان انجام نظافت مبلمان را ندارید بهتر است کار را به کاربلدهای این امر بسپارید تا شرکت های تمیزی و نظافت مبلمان، کار شستشوی مبلمانتان را در منزل انجام دهند.

مبل شویی مهر و ماه در تهران به راحتی مبلمان را در منزل شستشو می دهد و با استفاده از دستگاه های مدرن و به روز در کمترین زمان، شستشو و مراحل خشک کردن مبلمان را صورت می دهند. مبل شویی مهر و ماه از مرغوب ترین و با کیفیت ترین مواد شستشوی مبل استفاده می کنند تا هیچ گونه آسیبی به مبل نرسد و مبل در نهایت کیفیت شستشو داده شود. شعبه مبل شویی در کاشانک قالی شویی مهر و ماه خدمات مبل شویی در منزل را برای کلیه مناطق تهران به خصوص منطقه یک و مناطق شمال و شمال غرب تهران ارائه می‌دهد.